Vizes Eb 2021 Eredmények

Sun, 03 Jul 2022 18:08:09 +0000

S hogy tényleg jól állunk, tökéletesen mutatja, hogy Kapás mögött Hosszú Katinka nyakába került az ezüstérem. Mihályvári-Farkas Viktória nagyszerű ezüstje mellett két, nem feltétlenül (el)várt, fantasztikus eredmény is született a Duna Arénában: a két évvel ezelőtt magyar sportállampolgárságért folyamodó Szabó Szebasztiánnak első alkalommal szólt a Himnusz világversenyen, a győriek sprintere 50 pillangón diadalmaskodott. Szabó Szebasztián már jó ideje szépen lépked előre ezen a távon, ha nem is az aranyra, de éremre azért számítottunk tőle, így egyértelmű, hogy a budapesti úszó Európa-bajnokság legmeglepőbb, így aztán egyik legörömtelibb szereplését a Jakabos Zsuzsanna, Fábián Fanni, Veres Laura, Kapás Boglárka összetételű 4x200-as gyorsváltó produkálta – a lányok ezüstérme még Sós Csaba szövetségi kapitány szemébe is könnyeket csalt. Hosszú Katinka az arany és az ezüst mellé még egy bronzot is hazavihetett: 200 vegyesen őrült hajrá döntött a végső helyezésekről, ezúttal Katinkának a harmadik hely jutott.

Ellenzéki előválasztás 2021 eredmények [folyamatosan frissül] : hungary

A Jakabos Zsuzsanna, Fábián Fanni, Veres Laura, Kapás Boglárka összeállítású kvartett 7:56. 26 perccel csapott célba. Az elsőként vízbe ugró Jakabos negyedikként váltott, majd a két fiatal, a 18 esztendős Fábián és a mindössze 15 esztendős Veres is kitett magáért, különösen utóbbi, aki 1:59. 23-as idejével a második helyen váltott Kapással. A 200 méter pillangón aranyérmes, korábbi gyorsúszó specialista Kapásnak már "csak" a szám olimpiai- és négyszeres világbajnokát, Federica Pellegrinit kellett maga mögött tartania, de mivel nagy volt az előnye, sikerrel véghez vitte a küldetést. A számot a britek nyerték. A magyarok tizenegy éremnél tartanak a vizes Európa-bajnokságon. Korábban nyíltvízi úszásban Olasz Anna második, a csapat pedig harmadik lett, akárcsak a szinkronúszók highlight kűrjében a magyar válogatott. A medencés úszóknál hétfőn 400 méter vegyesen Hosszú Katinka az első, Mihályvári-Farkas Viktória a második helyen végzett, míg szerdán 200 méter pillangón Milák Kristóf győzött, Kenderesi Tamás pedig harmadikként zárt.

Találatok száma: 16 Hosszú, Jakabos és Cseh is biztosan jutott a döntőbe 2013-07-31 17:29:37 A Barcelonában zajló vizes-világbajnokságon a női 200 m pillangóúszás középdöntőjében Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is remekül hajrázott: előbbi végül a 3., utóbbi a 6. idővel jutott be a döntőbe. A férfi 200 m vegyesúszás középdöntőjében Cseh László futamában a második helyen végzett, és összesítésben a harmadik legjobb idővel jutott be a fináléba. A nap döntőiben két dél-afrikai, valamint egy-egy amerikai és kínai aranyérem született. úszás vizes vb 2021 Jakabos Zsuzsanna Hosszú Katinka Cseh László Vizes vb, 2021: Gyárfás bízik két rivális visszalépésében 2013-07-18 11:02:02 A vizes sportokat összefogó nemzetközi szövetség, a FINA hivatalos közleménye szerint a 2019-es és 2021-es vb-rendezést illetően négy pályázó – Magyarország mellett Dél-Korea, az Egyesült Arab Emírségek és Azerbajdzsán – méretik meg a péntek délelőtti barcelonai Büro-ülésen, bár Gyárfás Tamás, a vezető testület magyar tagja bízik két rivális visszalépésében.

Vizes Eb: 15 magyar érem a budapesti kontinensviadalon - NSO

vizes eb 2021 eredmények 2016 vizes eb 2021 eredmények online

BAON - Vizes Eb: Kenderesi Milák előtt az elődöntőben, Németh egyéni csúccsal finalista

• Legjobb hangfal márkák jatekok
Az Európa–bajnokság első hetében a nyílt vízi úszók egy ezüsttel (Olasz Anna, 10 km) és egy bronzzal (csapatverseny) köszöntek be, majd a sportág történetének első magyar szinkronúszó érme is megszületett azzal, hogy az akrobatikus kűrben a magyar csapat a harmadik helyen végzett. Hogy az igazi nagy durranást és az éremesőt a medencés úszóversenyek hozzák magyar szempontból, már az Eb rajtja előtt is nyilvánvaló volt. És úszóink nem is okoztak csalódást! Feleslegesen aggódtunk Hosszú Katinka miatt (Fotó: Derencsényi István/MÚSZ) Kevesen fogadtak volna arra, hogy Hosszú Katinka győz négyszáz vegyesen, nem a képességei miatt féltettük, hanem azért, mert a koronavírus–járvány miatt elmaradtak a versenyek, amelyek a felkészülésének egyik alappillérét jelentették. Kiderült, feleslegesen aggódtunk: Hosszú a világ idei legjobb idejével (4:34. 76) nyert, s a hazai úszósport erejét mutatja, hogy bár a korosztályos versenyek érmei mutatták tehetségét, tulajdonképpen szinte a semmiből lépett elő egy fiatal, mégpedig Mihályvári-Farkas Viktória, aki ezüstérmet szerzett ezen a távon.