Csernobil Hbo Film — Csernobil – Gondolatok Az Hbo Filmjéről – Férfihang.Hu

Sun, 03 Jul 2022 18:50:06 +0000

A mi szüleink, nagyszüleink is ott álltak május elsején a radioaktív esőben mit sem sejtve arról, mi hullhat rájuk, sosem tudjuk meg, hányan is haltak bele abba, hogy a szovjetek nem szerették hallani az igazságot. De a Csernobilnak nem az a célja, hogy a diktatúra gyengeségein hőbörögjünk. Mielőtt nekiláttam az ajánló megírásának, szétnéztem a közösségi oldalakon, és csodálkoztam a reakciókon. Az emberek többsége elgondolkodott. Egymás után tették fel a kérdést, hogy a világ, amelyben most élünk, különb nála? Ma kimondhatjuk az igazat? Biztos, hogy nem hazudnak nekünk? Eszembe jutott Fukushima. Rövid utánaolvasás után szembesültem azzal, hogy a japánok egy fokkal sem kezelték szebben a saját katasztrófájukat, mint annak idején a szovjetek. Ugyanúgy elhallgattak, ugyanúgy hazudtak, ugyanúgy csak hónapokkal, évekkel később derült ki, hogy micsoda pusztítást végzett, a csernobilivel megegyező mértékűt. Érdekében áll bárkinek felhívni arra széles tömegek figyelmét, micsoda veszélyeket rejt magában az atomenergia?

  1. Ha senki sem menti meg őket, ma én se lennék – Csernobil - Filmtekercs.hu
  2. Csernobil – Gondolatok az HBO filmjéről – Férfihang.hu
  3. Online
  4. Film és a valóság - Csernobil (HBO)
  5. Az HBO után most itt a Netflix Csernobilja - Helló Magyar
  6. Sub indo

Ha senki sem menti meg őket, ma én se lennék – Csernobil - Filmtekercs.hu

Ő az, akinek ki kell állnia ezek elé az emberek elé és hazudni nekik, elhallgatni a kockázatokat, halálosan megbetegíteni őket, ezt a terhet ő viseli a vállán, miközben még abban sem biztos, hogy egyáltalán szükséges lépésről van szó; ő maga csak számokkal, százalékokkal, lehetséges végkimenetelekkel dolgozik. Igen, Valerij Legaszovról beszélek (Jared Harris játékán keresztül), aki a radiokémia képviselője, nem pedig reaktorszakértő, ennek ellenére ő kapja meg a feladatot, hogy mérje fel, pontosan mekkora kár is keletkezett és mi vezethetett odáig, hogy az atomerőmű felrobbanjon. Társául kénytelen-kelletlen mellé szegődik az eleinte ignoráns és pöffeszkedő, később nagyon is kedvelhető bürokrata, Borisz Scserbina (Stellan Skarsgard alakítja), aki hegyeket mozgat meg a további katasztrófák elkerülése érdekében. Mindez, hamar egyértelművé válik, egyenlő számukra a halálos ítélettel, ám a történet egy pontján kiderül, hogy az, hogy a saját életüket feláldozzák azért, hogy mások élhessenek, még nem elég.

Csernobil – Gondolatok az HBO filmjéről – Férfihang.hu

Ezt a trashmovie-vállalkozást egy orosz döntéshozó valahol egy józan pillanatában elsüllyesztette sajnos. Helyette viszont elkészült egy másik orosz film, a Csernobil 1986. És én már kezdtem örülni, hogy látunk egy újabb személyesen-autentikus alkotást a katasztrófáról, most egy másik oldalról. Sajnos ez a film, amiben egy hős tűzoltó szeretne a családjával lenni, de inkább megmenti a világot, komoly csalódás. Danyila Kozlovszkij, a film főszereplője és rendezője, nem állta meg, hogy ne kerüljön párbeszédbe az HBO vállalkozásával. Ráadásul úgy érezte, hogy két rövid párbeszéd elég is lesz hozzá, hogy saját pozícióját tisztázza. Az elsőben az egyik szereplő azzal fenyegeti a másikat, hogy hangsúlyozza, hogy a kommunista rendszer olyan, mint maga a sugárzás, vagyis mindenhol ott van, és ezért nem lehet harcolni ellene. Mélyenszántó… Oké, értjük, tehát bátor ellenzéki hangnem megütve. A második beszélgetésben elhangzik, hogy bár "emberek a hibásak" a katasztrófáért, végül nem nevezik meg őket.

Online

Az AMC produkciókon megerősödött rendezőt ezúttal az HBO fogadta fel tehát, hogy a csatornánál oly népszerű, igaz történeteken alapuló tévéfilmek közül a következő projektet ő rendezze. A téma azonban ezúttal nem egy portré, mint volt az korábban a Dr. Halál vagy a Paterno – eltemetett bűnök esetében. Hanem egy esemény, aminek feldolgozása valóban hiánypótló volt. A sugárfertőzéstől durva égési sérülésekkel a moszkvai 6-os kórházban meghaltak, a robbanás után még hetekkel is füstölgő reaktor és a sugárveszélytől nem óvott, munkára odavezényelt százak és ezrek, akik a biztos halálba meneteltek. Ők érdemlik meg ezt a filmet.

Film és a valóság - Csernobil (HBO)

Az HBO Csernobil című minisorozata szerint ki lehet találni bármit, de a legnagyobb horrort maga az élet írja. Az eseményekbe ilyen részletesen még sosem gondoltunk bele. Véleményed van a cikkről vagy a filmről? Írd meg nekünk kommentben! Az emberiség történetének legnagyobb, emberek által okozott katasztrófája. Így hivatkozik az új HBO-sorozat rövid leírása az eredeti történetre. Csernobil, ami mára már nemcsak egy várost, hanem inkább egy eseményt jelöl. Csernobil, amiről mindenkinek 1986 húsvétja jut eszébe. Bár sosem jöhet jókor, az északnyugat-ukrajnai atomerőmű 4-es blokkja éppen az ünnepi szabadságolások kezdetén, éjjel 1:30-kor robban. A robbanás azonban – méreténél fogva – nem is önmagában hordoz veszélyt, hanem következményeiben. Megyényi, sőt, kisebb országnyi evakuált területek, tönkretett természeti értékek, sugárfertőzésben meghaltak ezrei, és legalább ugyanennyi áldozat, akik később betegedtek meg. Mindez egy pillanat műve. Erről persze ilyen szinten, puszta szalagcímként eddig is tudtunk.

Az HBO után most itt a Netflix Csernobilja - Helló Magyar

Egy filmkészítő stáb sem csinál mást. Csak ők értenek ahhoz, hogy izgalmassá tegyék. Az HBO Csernobil sorozata vitán felül izgalmasan mesélte el a csernobili katasztrófa történetét. Persze, az idáig feldolgozatlan alapanyagban rengeteg lehetőség rejlett. Az HBO és a Sky csapata remek tragikus dinamikával elegyített katasztrófa-, kém- és horrorfilmes elemeket, tárgyalótermi és politikai drámát. Hogy nem volt tökéletes a sorozat "történelmi hűsége", az legfeljebb csak azért volt nekik felróható, mert egyébként direkt művük történelmi igényességével kérkedtek. Valójában a sorozat legfontosabb erénye éppen az, hogy felkeltette a valós esemény és a részletek iránti érdeklődést. Kép: Csernobil előzetes //HBO Minden a keresőbe beütött "csernobil 1986" egy-egy piros pont az HBO neve mellett. Én egyenesen reméltem, hogy a sorozat inspiráló lesz ezzel ellentétes nézőpontok filmes feldolgozásához is. Lássuk a többi valóságot! Lássuk, mit tudnak még elmesélni a történelmi eseményről. Not great, but terrible Na, akkor vert le először a víz, amikor az orosz NTV – orosz hazafiak, akik valamiért úgy érezték, hogy a szovjet kommunizmus védelemre szorul – a "brit-amerikai politikai támadásra válaszul" olyan saját sorozat készítésével fenyegettek, ami Csernobil "valódi" történetét meséli el, nagyobb hangsúlyt fektetve a CIA ügynökök szerepére a katasztrófában.

Sub indo

Mert "mit számít az? ", mikor a hősök épp a világot készülnek megmenteni? Hát ettől a közel 140 perces filmtől ne is várjunk sokkal többet. A Netflixre egy nagyon hagyományos, a szó hollywoodi értelmében sablonos katasztrófafilmet készítettek, amiben a hős elhagyja szerelmét azért, hogy megmenthesse a világot, ahol komor férfiak komor hangulatú tanácskozáson, drámai háttérzenével, arról diskurálnak, hogy nagyon csekélyek az esélyeik. Ahol a megváltó "gombnyomás" előtt még a klisés visszaszámolás sem hiányzik. Kép: Csernobil 1986 előzetes //Netflix Amiben egy ilyen film jó szokott lenni: a mellékszereplők kiegyensúlyozott felépítése, hogy haláluk fájjon; a logikus történetépítés, ami a végső áldozat elkerülhetetlenségéhez vezet; a szimpatikus hős, akivel együtt lélegzünk az utolsó leheletéig – na, ezek hiányoznak. A szomorú igazság, hogy azt az időszakot, amiben Csernobilról szóló személyes, de autentikus történetek születnek, átugrottuk, és rögtön ott folytattuk, hogy Csernobil elcsépelt és rossz, unalmas filmek alapja.

  1. Csernobil hbo film online
  2. Esküvő kiállítás 2020 - Esküvő Classic
  3. Emos vezeték nélküli csengő upla
  4. Vízálló bakancs decathlon 2018
  5. Seiko presage automatic ár
  6. 9 karátos arany ára
  7. Premier league labda
  8. Alcatel 1 használati útmutató online
  9. John carter teljes film magyarul
  1. Akcio filmek videa magyarul
  2. Dr varga koritár attila