Francis Bacon Festő

Mon, 04 Jul 2022 11:20:03 +0000

Study of Nude with Figure in a Mirror, 1969 (Fotó/Forrás: Peter Macdiarmid / Getty Images Hungary) Festészetét nehéz besorolni. Jobb híján egzisztencialistának szokták nevezni, ugyanakkor szürrealista is, mert nem a dolgokat, hanem az azok keltette víziókat jeleníti meg. Bacon akkor hozta vissza az emberi alak ábrázolását, amikor a művészet azt éppen szinte teljesen absztrahálta. A század talán legpesszimistább képeit alkotta meg, amelyekre a "borzalmas szépség" jellemző. Képei egy homoszexuális és szadomazochista hajlamú ember szenvedéseit, kapcsolatainak tragédiáit ábrázolják. Elfogadásának és népszerűségének titka, hogy általános érvényű érzéseket fejez ki: szorongást, közönyt, magányosságot, fájdalmat és tragédiát, a múlt század borzalmait. Ma már a 20. századi angol festészet egyik legnagyobb hatású mesterének tartják, akit Beckett színházával szoktak párhuzamba állítani, mert nála is a transzcendens értékek nélküli ember érzései jelennek meg. Az 1950-es évek végétől több nagy kiállítása volt New Yorkban és Londonban.

  1. Photos
  2. Francis Bacon - Portrait of George Dyer in a Mirror - Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete
  3. Visszapillantó tükör - Francis Bacon ír-angol festő 25 éve halt meg - NullaHatEgy
  4. 500 darab Francis Bacon-hamisítványt foglaltak le a műkincsrendőrök - Librarius.hu

Photos

"Tanulmány egy fejért", 1955. Olaj, vászon. (40 x 30 1/8 hüvelyk). Eladták a @christiesinc háború utáni és kortárs művészeti est aukcióján, London, 2015, 10, 050, 500 13, 198, 115. 59 11 font (2015 XNUMX XNUMX XNUMX USD) áron... #francisbacon #francisbaconartist #artoftheday #artcurator #figurativeart #ab Anotáció #artcollector #picasso #festő #festmény #abstractart #art #artist #festék #festmény # Canvas #festés #fineart #gallery #artwork #artcritic #davidlynch XNUMX. február XNUMX Egy kiadvány, amelyet megoszt Francis BaconDaily (@francis_bacon_daily) a 9 2020 10 rendelkezik 11: XNUMX PDT-vel Akvarellek, guazzok és olajok képezték a festmény részét, bár mivel ezt nem azonnal felismerték, a gyártás egy részét elpusztította. Ő is dolgozott lakberendező és modern bútortervező. 1944 felé triptichusa véget ért A keresztre feszítés lábánál három számfigyelés, egy olyan mű, amely akkoriban ellentmondást váltott ki, de amelyet ma a XNUMX. század egyik legeredetibb és legmegzavaróbb művészetének tekintnek.

francis bacon festő painting

Kedves Olvasó, ezen a héten egy olyan művészre, festményre esett a választásom, akit megérteni és élvezni sem könnyű dolog. Ennek ellenére megkerülhetetlen a neve, ha a 20. század művészetéről beszélünk. Ő Francis Bacon! A Magyar Nemzeti Galériában jelenleg futó kiállításon a Bacon, Freud és a Londoni iskola festészete című tárlaton a figurális festészet egy fontos csoportjának, az ún. Londoni iskola mestereinek alkotásából mutat be közel 90 művet. A csoport egyik meghatározó tagja volt Francis Bacon, akinek szeretőjéről, George Dyer -ről készített 1968-as képét szeretném leírni most neked. A hideg, kékes árnyalatú háttér előtt ülő alak, mintha egy pódiumon pózolna, alakját éles és reflektorszerű fény világítja meg. A háttér világos és egyöntetű kékjébe húzott vékony szürkés fehér félköríves vonal látható. Ez elé helyezte a festő a kékes, barnás foltokkal márványszerűvé, kőhatású felületet képező festett kör alakú pódiumot. A forgós, irodai széken ülő fiatal férfi alakját csak sejtjük.

Francis Bacon - Portrait of George Dyer in a Mirror - Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete

Még véget sem ért a Frida Kahlo-kiállítás a Magyar Nemzeti Galériában, újabb igazán jelentős tárlatot nyitnak meg kedden a galéria egy másik szárnyában: október 9-étől lesz látható Francis Bacon, Lucian Freud és a londoni iskolához sorolt többi művész első magyarországi bemutatkozása. Fotó: Halász Júlia És míg a Kahlo műveit bemutató kiállítás esetében némi joggal lehetett azon fanyalogni, hogy a Budapestre érkezett festmények köré felépített tárlat a mexikói festő életének és művészetének csak néhány jegyére koncentrál, és fontos szempontokat a háttérbe szorít, a londoni iskolát bemutató kiállítás semmiféle hiányérzetet nem hagy maga után: olyan összeállítás lesz most látható nálunk, amely a világ bármelyik múzeumában megállná a helyét. Ez persze annyiban nem meglepő, hogy a kiállítás a Tate Britainnal közös együttműködésből született, és a kiállított művek nagyjából háromnegyede megegyezik a Tate korábbi, hasonló tematikájú kiállításával, ami idén augusztusban ért véget. Az MNG-s kiállítás kurátora is a Tate-ből érkezett, Elena Crippa személyében, budapesti társkurátora pedig Fehér Dávid volt.

Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket! Feliratkozom a hírlevélre Hírlevél feliratkozás Ne maradjon le a legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket! Feliratkozom a hírlevélre

Visszapillantó tükör - Francis Bacon ír-angol festő 25 éve halt meg - NullaHatEgy

Adja meg a nevét és az e-mail címét és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.

  • Eladó ingatlan nagykarácsony
  • Francis bacon festő quotes
  • Francis bacon festő restaurant

Csaknem egy évtizedre fel is hagyott a festészettel, szenvedélyesen rulettezni kezdett. A második világháború kitörése után polgári szolgálatot teljesített. Túl a negyvenedik életévén kezdett csak el komolyan festeni. Az igazi áttörést az 1944-ben festett Keresztre feszítés-triptichon hozta meg számára, amelyen már felfedezhető az érett Bacon úgyszólván minden stílusjegye. A kép botrányt okozott, de megalapozta hírnevét. 1946 és 1949 között Monacóban tartózkodott, elsősorban azért, hogy asztmája tüneteit enyhítse, ugyanakkor ott találta meg művészi önmagát és művészete tárgyát, az emberi testet. Ötvenes évekbeli művészi tevékenységét annak a hatásnak a feldolgozása jellemezte, amelyet a 17. századi spanyol barokk festő, Velázquez és Van Gogh gyakorolt rá. Bacont különösen Velázquez X. Ince pápáról festett portréja ragadta meg, amelyhez újra és újra visszatért. Az eredeti képet sohasem látta, csak olcsó reprodukciókon, ezek alapján festette át a pápát üvöltővé, s hasonlóan járt el a szovjet rendező, Szergej Mihajlovics Eisenstein Patyomkin páncélos című filmjének több ikonikus képével, így a lépcsőn bukdácsoló babakocsival és a dadával is.

500 darab Francis Bacon-hamisítványt foglaltak le a műkincsrendőrök - Librarius.hu

francis bacon festő paintings

Emiatt aztán ha egy-egy ilyen, egy kompozíciónak számító festmény-együttes mégis a nyilvános műtárgypiacra kerül, a gyűjtők általában komoly harcot folytatnak értük. Legutóbb két éve, 2020 júniusában a Sotheby's online árverésén szerepelt az 1981-ben festett Triptych Inspired by the Oresteia of Aeschylus ( Aiszkhülosz Oreszteiája inspirálta triptichon), amelyért akkor-ott 60–80 millió dolláros becsértékéhez képest végül 84. 550. 000 dollárt (26, 872 milliárd forint) fizetett ki a licitek nyertese. És nyilván az sem véletlen, hogy ugyancsak egy triptichon Bacon eddig legdrágábban elkelt munkája: a Three Studies of Lucian Freud ( Három tanulmány Lucian Freudról) című, 1964-ben festett kép-együttesért 2013 novemberében a Christie's New York-i árverésén adott – 85 millió dolláros becsérték után – 142. 405. 000 dollárt (31, 7 milliárd forint) Elaine Wynn amerikai milliárdos üzletasszony és műgyűjtő, amivel mindmáig ez az ötödik árverésen legdrágábban elkelt műtárgy a világon. (Pedig ezt a három festményt 1967-ben még "csak" 2850 dollárért adták el. )

A fiók című thriller és a Francis Bacon festő életét feldolgozó Ördögi szerelem rendezője, John Maybury következő projektje az Üvöltő szelek legújabb filmadaptációja lesz, tudtuk meg a Varietyből. Némiképp meglepő, hogy Maybury pont Emily Bronte romantikus regényéhez nyúl, miután a történetet már legalább tucatnyi alkalommal vászonra vitték, köztük a legendás '39-es verzióval, amelyben Laurence Olivier és Merle Oberon játszották a főszerepeket. Laurence Olivier és Merle Oberon az Üvöltő szelek -ben Maybury még keresi a szereplőit - a magam részéről abszolút el tudnám képzelni a rendező egyik kedvenc színészét, Daniel Craiget Heathcliffként -, de a forgatókönyv már készen van, amelyet Olivia Hetreed, a Leány gyöngy fülbevalóval szerzője írt. Maybury még dolgozik a walesi költő, Dylan Thomas életéről szóló filmjén, a The Edge of Love -on, amelyben Keira Knightley-t, Sienna Millert, Cillian Murphyt és Matthew Rhys-t láthatjuk majd, az Üvöltő szelek forgatása így ősszel kezdődhet el. Ne maradjon le az ORIGO cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre!

A kiállításnak a korabeli sajtó hírei szerint hatalmas sikere volt – és várhatóan az lesz most márciusban a triptichonnak a műtárgypiacon is.